Co potrzebujesz żeby zagrać w golfa?

Sprzęt
Tutaj opisujemy tylko podstawy, dużo bardziej szczegółowe informacje, zdjęcia, filmy i porady znajdą Państwo w dziale Sprzęt.

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w golfa, może się okazać, że rozmawiając z profesjonalistą w dziedzinie golfa, zorganizujesz wstępne lekcje, które zapewnią Ci kij(y) do wykorzystania. Jeśli po wstępnych lekcjach chcesz kupić sprzęt, wielu Pro’s doradzi Ci tylko pół zestawu kijów, a może nawet zestaw z drugiej ręki. Cokolwiek kupisz, naprawdę ważne jest, abyś pozwolił swojemu Pro przyjrzeć się im, aby upewnić się, że pasują do Ciebie. Może to zabrzmieć głupio, ale jeśli kij golfowy jest za długi lub za krótki, albo chwyt jest za gruby lub za cienki, wtedy nie będziesz w stanie prawidłowo uderzyć piłki.

Kiedy już będziesz wystarczająco doświadczony, aby wyjść na pole golfowe, będziesz potrzebował torbę do golfa, ale nie przesadzaj z rozmiarem!

W swojej torbie będziesz potrzebował:
Zapasowe piłki golfowe – więcej niż myślisz, że będziesz potrzebował (na wszelki wypadek!)
Zapasowe kołeczki golfowe
Ołówek do punktowania
Długopis do oznaczania piłek golfowych
Znacznik do piłki golfowej
Umbrella
Ręcznik dla klubów sprzątających
Wodoszczelność – być może!
Naprawiacz znaków podziałki
Drink
Bar(y) z przekąskami
Golf Rule Book
To tylko przewodnik dla podstaw, możesz również wziąć takie rzeczy jak krem do opalania, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. W części poświęconej wyposażeniu znajduje się dużo bardziej szczegółowe wyjaśnienie wraz z poradnikiem na temat różnych pór roku i warunków pogodowych.

Co nosić
Normalnym strojem do gry na polu golfowym jest kolorowa koszula, eleganckie spodnie, okrągły lub „V” sweter na szyję i buty do golfa. W ostatnich latach akceptowane są topy z polaru, spodnie chino, bluzy i roll neck. Niektóre kluby akceptują graczy noszących niebieskie dżinsy, ale większość z nich nie. Topy piłkarskie lub koszulki piłkarskie/rugby są również generalnie nie do zaakceptowania.

Różne kluby mają różne kody ubioru i w razie wątpliwości może być wskazane skontaktowanie się z sekretarzem klubu lub klubem Professional, przed wizytą.

Nie należy nosić ubrań, które są obcisłe, ponieważ może to ograniczyć swobodę ruchów swingowych. Jeśli, na przykład, spodnie, które nosisz są zbyt ciasne, nie będziesz w stanie wykonać ostatecznego ruchu z dolną połową ciała. Odzież z górnej połowy ciała powinna być luźno dopasowana, ale nie za luźno i najlepiej zostawić nadmiar materiału pod pachami, aby umożliwić swobodne kołysanie się rąk.

Buty
Buty do golfa różnią się od zwykłych butów, ponieważ mają kolce przymocowane do podeszwy i są zazwyczaj całkowicie wodoodporne. Nosi się je przede wszystkim po to, by zapewnić sobie mocną stopę podczas huśtawki i podczas chodzenia po tym, co czasem jest śliskie lub błotniste.

Buty są produkowane przez kilku producentów w wielu różnych stylach i kolorach, aby dopasować je do wszystkich gustów. Najważniejszą rzeczą, jak w przypadku wszystkich butów sportowych, jest dobre dopasowanie, aby uniknąć pęcherzy i nadmiernego ruchu stopy w bucie, zwłaszcza podczas huśtawki.

Istnieją dwa główne rodzaje kolców – miękkie plastikowe i stalowe. Ponieważ stalowe kolce zazwyczaj pozostawiają więcej śladów na zielonych niż miękkich, niektóre kije nalegają, aby buty były wyposażone w miękkie kolce na ich trasie. Aby być pewnym, najlepiej jest zapytać o politykę klubu przed wizytą.