Czy katar jest objawem koronawirusa ?

Objawy CORONAVIRUS objawiają się na wiele sposobów, od biegunki do utraty zmysłu węchu. Ale czy cieknący nos jest oznaką COVID-19?

Objawy koronaawirusowe są wymieniane przez NHS jako wysoka gorączka – uczucie gorąca w dotyku na klatce piersiowej lub plecach – oraz nowy ciągły kaszel – kaszel trwający znacznie dłużej niż godzinę, lub trzy lub więcej epizodów kaszlu w ciągu 24 godzin. Ale w ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się wiele innych objawów.

Naukowcy z Harvard Medical School połączyli utratę zapachu z koronaawirusem, Amerykańska Akademia Okulistyki doniosła, że COVID-19 może powodować zapalenie spojówek, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że jednym z najczęstszych objawów wirusa jest zmęczenie.

Więc co z katarkiem w nosie?

Katrina Herren, główny klinicysta w firmie Doctorlink, powiedziała, że katar występuje u około 5 procent osób z COVID-19.

Ale ona doradzała: „Nie ma prawdziwego sposobu, by stwierdzić różnicę bez testu laboratoryjnego na wirusy powodujące COVID-19 i przeziębienie”.

„Jednakże, jeśli nie masz gorączki lub ciągłego kaszlu, jest bardziej prawdopodobne, że to zwykłe przeziębienie niż COVID-19”.

Objawy gorączki siana mogą być również mylone z koronaawirusem.

Gorączka siana pogarsza się zazwyczaj między końcem marca a wrześniem, zwłaszcza gdy jest ciepło.

Osoba z gorączką siana może odczuwać kichanie i kaszel, katar lub zatkany nos i swędzące, czerwone lub łzawiące oczy, objawy, które były związane z COVID-19.

Ale Katrina radziła: „Większość ludzi z gorączką siana dobrze zna swoje objawy. Każdy, kto ma gorączkę, nie ma gorączki siana.

„Chociaż przy gorączce siennej może wystąpić ciągły kaszel, jeśli jest nowy, a ty nie miałeś go wcześniej z gorączką sienną, powinieneś się sam odizolować i jeśli objawy są nadal obecne po siedmiu dniach, skontaktuj się ze 111, aby uzyskać dalsze wskazówki”.

Co należy zrobić, jeśli uważasz, że masz objawy koronaawirusa

Jeśli uważasz, że masz objawy koronaawirusowe, możesz skorzystać z usługi 111 online coronavirus, aby dowiedzieć się, co należy zrobić.

Jeśli masz objawy lub mieszkasz z kimś, kto je ma, nie powinieneś opuszczać swojego domu. Nazywa się to izolacją wewnętrzną.

NHS doradza: „Jeśli jesteś izolowany od siebie, nie możesz opuszczać swojego domu z żadnego powodu, poza ćwiczeniem raz dziennie – ale trzymaj się z dala od innych ludzi na odległość co najmniej dwóch metrów (trzech kroków).

„Nie wolno wychodzić na zewnątrz, aby kupić jedzenie lub odebrać lekarstwa – należy je zamówić telefonicznie lub online, albo poprosić kogoś innego o podrzucenie ich do domu.

„I nie wolno ci mieć w domu gości, takich jak przyjaciele i rodzina.”

Jeśli masz objawy koronaawirusa, musisz to robić przez siedem dni.

Jeśli mieszkasz z kimś, kto ma objawy, będziesz musiał izolować się od siebie przez 14 dni od dnia, w którym zaczęły się objawy.

NHS mówi, że to dlatego, że pojawienie się objawów może potrwać 14 dni.

Obecnie nie ma lekarstwa na koronaawirus, ale specjaliści ds. zdrowia zalecają leczenie objawów poprzez odpoczynek i sen, picie dużej ilości wody, aby uniknąć odwodnienia, oraz przyjmowanie paracetamolu w celu obniżenia temperatury. Należy unikać ibuprofenu.

Jeśli czujesz, że nie możesz poradzić sobie z objawami lub twój stan się pogarsza, możesz dowiedzieć się, co zrobić, korzystając z usługi 111 koronawirusów.

Jeśli nie możesz uzyskać pomocy online, zadzwoń pod numer 111.

Dowiedz się więcej czym są prebiotyki ?