Dlaczego sukienki maxi to dobry wybór?

Wystarczy otworzyć kobiecą szafę (ewentualnie garderobę), aby z łatwością przekonać się o ogromnej różnorodności ubrań w niej goszczących. Część z nich nigdy nie ujrzy światła dziennego, inne z kolei zakładane są przy każdej nadarzającej się okazji. W dzisiejszej odsłonie przyjrzymy się wyjątkowej propozycji, jaką są długie sukienki.

Sukienki – za co kobiety je tak bardzo kochają?

Pomimo iż rewolucja w kwestii ubioru doprowadziła do tego, że od wielu dziesięcioleci kobiety mogą swobodnie chodzić w spodniach i nikogo już to nie dziwi, ani nie oburza, to wciąż wiele pań sięga po sukienki. Jest to rozwiązanie popularne z wielu powodów. Przede wszystkim sukienki:

  • są wygodne,
  • pozwalają podkreślić atuty urody,
  • tuszują mankamenty sylwetki,
  • umożliwiają stworzenie wyjątkowych stylizacji na każdą okazję.

Może są panie, które w swoich szafach mają wyłącznie spodnie, jednak można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że stanowią zdecydowaną mniejszość.

Maxi sukienki – do jakiej sylwetki będą pasować?

Jeszcze do niedawna sukienki tego typu dominowały w okresach wakacyjnych. Od pewnego czasu zaczęło się to jednak zmieniać, i obecnie propozycje długich sukienek można znaleźć także i na inne, niekoniecznie wakacyjne okazje. Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że nie w każdej sukience wygląda korzystnie. Dużo w tym względzie zależy od indywidualnych cech sylwetki. Najbardziej popularne typy kobiecej figury, to między innymi jabłko, gruszka czy klepsydra. Czy maxi sukienki są dobrym pomysłem w każdym przypadku, czy jednak panie o niektórych typach sylwetki powinny zdecydować się na nieco inne rozwiązania?

Kiedy zdecydować się na długą sukienkę, a kiedy lepiej jej unikać?

Dobra informacja jest taka, że maxi sukienki to dobry wybór dla większości kobiet. Mogą w nich chodzić zarówno panie wysokie, jak i te nieco niższe – wszystko rozgrywa się o docelową długość kreacji. W przypadku niewysokich pań dobrze jeżeli będą one kończyły się mniej więcej na wysokości kostki. Zbyt długie sukienki w tym przypadku mogą powodować efekt wizualny odwrotny od zamierzonego. Warto podkreślić, że długie sukienki sprytnie ukrywają mankamenty figury, z czego ucieszy się każda pani o figurze jabłka – jeżeli chcesz uzyskać efekt wizualnego wyszczuplenia, to koniecznie zdecyduj się na sukienkę o długim kroju. Przymierzając konkretny model sukienki, skup się na tym, czy podkreśla on atuty Twojej figury. Jeżeli masz ładne ramiona, nie bój się ich pokazywać! Podobnie w przypadku zgrabnego biustu – długa sukienka z dekoltem sprawdzi się u pań, u których to właśnie góra stylizacji powinna w pierwszej kolejności przyciągać wzrok.