Kategorie:

8 najlepszych wskazówek dotyczących projektowania wnętrz

Avatar
Opublikowane przez Iza

Wszyscy chcielibyśmy mieć piękny i przytulny dom, w którym spędzalibyśmy czas z rodziną i przyjaciółmi. Ponadto, po pandemii, wiele osób pracuje z domu, więc posiadanie przytulnego środowiska pracy jest jeszcze ważniejsze.

Dzisiaj przedstawimy Ci najlepsze wskazówki dotyczące aranżacji wnętrz, które sprawią, że Twój dom będzie przytulny, więc jeśli jesteś zainteresowany, pozostań w pobliżu.

1. Połącz różne rodzaje mebli

Przemyślne wykorzystanie różnych stylów mebli to coś, co wnosi do domu poczucie ciepła i szczęścia. Ideą jest połączenie wielu naturalnych materiałów, a także wykorzystanie różnych detali, takich jak poduszki, dywaniki, koce, świeczniki, kosze, kwiaty itp.

Korzystanie z mebli drewnianych jest modne i trwałe, ponieważ większość elementów jest bardzo trwała i długowieczna. Mogą przetrwać kilka pokoleń, dlatego warto zainwestować w klasyczne meble drewniane, zwłaszcza w zestawy do jadalni .

Jadalnia jest zwykle miejscem, w którym członkowie rodziny spędzają ze sobą najwięcej czasu, więc to tam powinno zacząć się rodzinne ciepło i komfort.

2. Wykorzystaj ciepłe kolory

Jest to powszechne powiedzenie, że za każdym razem, gdy idziesz do czyjegoś domu, możesz ocenić jego charakter i osobowość na podstawie koloru, którym pomalował swój dom. Jasne i jasne kolory są zwykle dość powszechne, od restauracji po instytucje, więc wiele osób stara się ich nie używać w swoich domach, zwłaszcza jeśli mają dużo miejsca.

I to nie jest żart, naprawdę możesz odmienić pokój kolorem , czyniąc go cieplejszym i bardziej przyjaznym dla innych ludzi. Ciepłe kolory świetnie się do tego nadają, choć nie są tak dobre dla i tak już niewielkich pomieszczeń i powierzchni, ponieważ sprawią wrażenie, że jest jeszcze mniej miejsca niż zwykle.

3. Skup się na małych szczegółach

Aby Twój dom był przytulny i gościnny, musisz dać się poznać innym. I możesz to zrobić tylko wtedy, gdy skupisz się na małych detalach dekoracyjnych.

Na przykład, jeśli masz charakterystyczny styl, postaraj się uzyskać zegar ścienny , który pasowałby do niego, ponieważ, wiesz, zegary ścienne zawsze były popularne. Lub po prostu dodaj kilka drobnych szczegółów, które pokażą, jaką jesteś osobą, aby spersonalizować wnętrze swojego domu.

4. Stwórz jasne środowisko domowe

Kiedy ludzie przychodzą do Twojego domu, chcesz, aby czuli się komfortowo i mile widziani. Po prostu nie może być w przypadku, gdy w Twoim domu jest ciemno.

Najlepiej, gdybyś miał w domu dużo naturalnego światła, dzięki dużym oknom lub przytulnym zewnętrznym balkonom. Jeśli jednak tak nie jest, zawsze możesz użyć stylowego sztucznego oświetlenia, na przykład lamp podłogowych lub dekoracyjnych kinkietów.

5. Użyj poduszek

Posiadanie wielu poduszek jest również jednym z dobrych sposobów na powiedzenie innym ludziom, aby czuli się jak w swoich domach. Kiedy ludzie kupują sofy lub łóżka, zwykle dostają trochę poduszek, ale nie w ilości, o której mówimy, więc zawsze jest to dobry sposób na zdobycie poduszek z frędzlami i uzyskanie takich, które pasują do reszty domu dekoracje.

6. Ogólna atmosfera ma znaczenie

Kolejną dość ważną wskazówką jest stworzenie miłej atmosfery, która sprawi, że Twój dom będzie wyglądał przytulnie i bardzo serdecznie. Obejmuje to odtwarzanie relaksującej muzyki, którą lubisz, używanie odświeżacza powietrza, który ładnie pachnie, i ogólnie po prostu ustawienie mebli, które nie są zbyt formalne. Jeżeli pracujesz zdalnie w call center, możesz dodać także proste biurko.

Można powiedzieć, że domowa atmosfera ma dziś jeszcze większe znaczenie z powodu pandemii, która zmusiła wiele osób do pracy w domu. Wszyscy wiemy, że ludzie są bardziej produktywni, kiedy czują się zrelaksowani.

7. Zdobądź trochę roślin domowych

Aby ludzie wiedzieli, że Twój dom jest przytulny, możesz również skorzystać z pomocy samej natury. Posiadanie niektórych roślin w pomieszczeniach jest bardzo przydatne, nie tylko ze względu na estetykę, ale także dla zdrowia, ponieważ ogromna większość roślin domowych działa jako oczyszczacze powietrza.

Nawet jeśli nie jesteś mistrzem ogrodnictwa, niektóre z nich prawdopodobnie z łatwością wyhodujesz, zwłaszcza że istnieją rośliny doniczkowe, które łatwo rosną bez gleby .

8. Udekoruj rzeczami, które lubisz

Na koniec upewnij się, że udekorujesz swój dom rzeczami, które lubisz, abyś zawsze czuł się przytulnie tam, gdzie mieszkasz. Jeśli lubisz czytać, zrób sobie domową bibliotekę. Jeśli lubisz oglądać filmy, zrób sobie kino domowe. Wszystko, co jeszcze bardziej spersonalizuje Twój dom i uczyni go bardziej przyjaznym.

Proszę bardzo, ludzie! To były jedne z najlepszych wskazówek dotyczących aranżacji wnętrz, które sprawią, że Twój dom będzie przytulny i gościnny. Jeśli podobał Ci się artykuł lub masz o co zapytać, daj nam znać.