Kategorie:

Kolory w sypialni: Jak wybrać odpowiednie kolory farb do sypialni?

Avatar
Opublikowane przez admin

Sypialnia to Twoje osobiste sanktuarium odpoczynku, relaksu i intymności. Niezależnie od tego, czy jest to główna sypialnia, pokój gościnny, pokój nastolatka czy pokój dziecinny, kolor ściany przypomina o tym, co chcesz poczuć w pokoju.

Dla większości osób w sypialni najlepsze są spokojne i kojące kolory. Możesz jednak preferować głębokie, jasne lub nasycone kolory, aby poczuć się bardziej rozbudzonym, czujnym lub romantycznym. Stwórz odpowiedni nastrój , zastanawiając się, jak wybrać kolory ścian sypialni spośród tych trzech grup popularnych odcieni.

O tym terminie: Sypialnia podstawowa

Wiele stowarzyszeń zajmujących się nieruchomościami, w tym Krajowe Stowarzyszenie Budowniczych Domów, zaklasyfikowało termin „główna sypialnia” jako dyskryminujący. „Sypialnia podstawowa” to nazwa, która jest obecnie szeroko stosowana w środowisku nieruchomości i lepiej odzwierciedla przeznaczenie pokoju.

Kojące neutralności

Neutralne kolory to zawsze bezpieczny i klasyczny wybór do sypialni. Popularne neutralne kolory to:

 • kość słoniowa
 • Kolor ciemnoszary
 • Czarny
 • Szary
 • Biały

Neutralne kolory są czystym tłem dla sypialni, ponieważ współgrają z innymi jasnymi kolorami w pościeli, zasłonach, wykładzinach i dziełach sztuki. Neutralne ściany sypialni pozwalają się uwolnić, akcentując żywe kolory i wzory, aby odmienić przestrzeń. Jeśli wolisz, aby Twoja sypialnia była całkowicie neutralna, dodaj zainteresowania warstwową pościelą i teksturowanymi dodatkami, aby uzyskać delikatny styl ton w ton.

Nauczenie się, jak wybrać neutralne kolory sypialni, oznacza wzięcie pod uwagę odcieni farby. Na przykład biała farba rzadko jest po prostu czysto biała. Farby są często mieszane z innymi odcieniami, tworząc na przykład subtelne odcienie różu, błękitu, żółci lub brązu. Odcień powinien pasować do mebli, dywanu i pościeli, w przeciwnym razie pomieszczenie może wydawać się nieprzyjemne. Eksperci od farb w Twoim sklepie z farbami mogą pomóc Ci określić najlepszy neutralny odcień i podtekst do Twojej sypialni.

Spokojne Pastele

Pastelowe kolory są miękkie, relaksujące i tworzą pogodne otoczenie. Najlepsze pastelowe kolory do sypialni to:

 • Delikatne błękity
 • Lawendy
 • Warzywa
 • Żółtaczka
 • Różowe

Sypialnia z pastelowym kolorem ścian może wyglądać elegancko. Znajdź wyrafinowaną stronę pasteli, mieszając i dopasowując kilka spranych kolorów, które znajdziesz w ulubionej kołdrze, dodaj jasnoszarą pościel i dodatki do mieszanki, zainspiruj się wodnistymi, nadmorskimi odcieniami lub zaakceptuj sypialnię światłem i ładne ściany z ciemniejszymi meblami.

Wyraziste kolory

Jeśli odważne i jasne kolory sprawiają, że jesteś szczęśliwy, dlaczego nie pomalować ścian sypialni, aby wywołać uśmiech na Twojej twarzy? Jeśli jesteś energiczną osobą, która uwielbia otaczać się nasyconymi kolorami, zachwyć się wyglądem. Na przykład, jeśli kochasz jasne, świeże wnętrza, wypróbuj ściany w kolorze głębokiej wiosennej zieleni. Eksperymentuj z żywymi kombinacjami , takimi jak koral i ciemna zieleń lub czerwień i szarobrązowy.

Przy wyborze ciemnych kolorów farb do sypialni, takich jak czerń lub granat, należy pamiętać o kilku zasadach, zwłaszcza jeśli przestrzeń jest niewielka.

 • Unikaj poczucia ograniczenia. Nie musisz malować każdej ściany na ten sam kolor.
 • Akcent z kolorem. Wybierz ścianę akcentującą do pomalowania, a pozostałe ściany pozostaw jaśniejszy kolor.
 • Podkreśl długość kolorem. Jeśli masz głęboką, wąską sypialnię, pomaluj jedną z dłuższych ścian, aby podkreślić długość pokoju.

Pamiętaj, że jasne kolory sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa, a ciemniejsze kolory sprawiają, że sypialnia wydaje się mniejsza. Jeśli do sypialni wpada dużo naturalnego światła, pokój może również wydawać się większy