Kategorie:

Lustro do domu: Jak wybrać lustro

Avatar
Opublikowane przez admin

Lustro tworzy iluzję większej przestrzeni w pomieszczeniu. Dodaje miłego akcentu dekoracyjnego i znacznie ułatwia poranne przygotowanie! To zarówno praktyczne, jak i urocze, a także prosty sposób na urozmaicenie swojej przestrzeni. 

Ale kluczem do tego, aby ten dodatek działał, jest znalezienie idealnego lustra do sypialni. Musisz znaleźć lustro, które odpowiada Twoim potrzebom, pasuje do Twojej przestrzeni, szkatułek z zegarkami, a także pasuje do wszystkiego innego w pokoju.

Na szczęście istnieje pewny sposób na znalezienie idealnego lustra: wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami! 

1. Wybierz styl 

Zanim zaczniesz porównywać wszelkiego rodzaju lustra w różnych rozmiarach i unikalnych ramach, zacznij od rozejrzenia się po sypialni.

Styl Twojego pokoju pomaga określić kierunek wyszukiwania lustra w sypialni. Pomaga zawęzić opcje, zanim postawisz stopę w sklepie z artykułami dekoracyjnymi lub zaczniesz szukać w Internecie, ponieważ stawia lustrzane zakupy w perspektywie jednego lub dwóch tematów. 

Czy Twoja sypialnia ma elegancką, nowoczesną atmosferę, czy może jest to bardziej zrelaksowany klimat boho? Czy starannie umieściłeś wiele ekscentrycznych elementów, aby współgrały ze sobą? A może masz w tej przestrzeni jasny styl?

Zastanów się nad tym, zanim zrobisz cokolwiek innego przy zakupie lustra. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest zakochanie się w pozornie idealnym wyborze tylko po to, by zdać sobie sprawę, że nie będzie pasował do niczego w Twoim pokoju!

2. Rozważ rozmiar 

Następną rzeczą, o której należy pomyśleć podczas zakupów w sypialni, jest rozmiar lustra, którego potrzebujesz. To jedna rzecz do kupienia lustro pełnowymiarowe to duże stwierdzenie, a drugie to umieszczenie mniejszego, prostszego lustra na jednej ze ścian sypialni. 

Najlepszym sposobem na wybór odpowiedniego rozmiaru jest myślenie o formie i funkcji.

Forma powinna dobrze pasować do reszty pomieszczenia. Powinien być naturalnym dodatkiem, a nie kawałkiem, który nie pasuje i wciskasz się w przestrzeń. Funkcja powinna być jasna. Interesuje Cię tylko estetyka lustra, czy też planujesz codziennie sprawdzać w tym lustrze strój od stóp do głów? 

3. Baw się kształtami 

Kiedy już masz pomysł na styl i rozmiar lustra, którego potrzebujesz, zacznij być kreatywny. Wyobraź sobie, jak by to było mieć owalne lustro vs prostokątne, a także lustro okrągłe lub z unikalnymi detalami, które wyściełają krawędzie.

Wybrany kształt może idealnie pasować do innych ostrych linii lub zakrzywionych krawędzi, które możesz już mieć w swoim pokoju, lub może stanowić ładny kontrast z tymi liniami, jednocześnie pasując do Twojego stylu.

4. Wybierz miejsce na ścianie 

Mówiąc o komplementowaniu i kontrastowaniu innych elementów dekoracyjnych w Twojej sypialni, czy zastanawiałeś się, gdzie umieścić swoje nowe lustro? Jeśli nie, poświęć chwilę na rozejrzenie się po pokoju. I zrób to pod kilkoma różnymi kątami – zanim zdecydujesz się na lustro.

Wyobraź sobie, jak wyglądałoby Twoje lustro na ścianie tuż obok Twojej szafy, a może na przeciwległej ścianie. Zobacz, czy możesz to sobie wyobrazić na ścianie naprzeciwko drzwi sypialni. A może spróbuj wyobrazić sobie stojące lustro do sypialni w jednym z rogów swojego pokoju.

5. Pomyśl o oświetleniu  

Kiedy myślisz, że znalazłeś idealne miejsce na swoje nowe lustro, pomyśl o tym, jak oświetlenie w Twoim pokoju zmienia się w ciągu dnia. Chcesz, aby Twoje nowe lustro nie dostało zbyt dużo bezpośredniego światła słonecznego.

W przeciwnym razie będziesz musiał radzić sobie z silnymi odbiciami jasnego światła, zamiast cieszyć się estetyką, jaką nowe lustro może wnieść do Twojego pokoju. Podobnie, nie chcesz stawiać lustra w miejscu, w którym za każdym razem, gdy przed nim stoisz czy używasz kosmetyków, blokujesz główne źródło światła w swoim pokoju.

6. Znajdź idealną kolorową ramkę 

Kolejną wskazówką, aby znaleźć idealne lustro do sypialni, jest upewnienie się, że jego rama pasuje również do Twojego pokoju. W szczególności zastanów się, jak kolor ramki będzie działał w Twojej przestrzeni i jaki efekt chcesz uzyskać.

W przypadku oprawy, która jest subtelna i wtapia się w otoczenie, neutralne odcienie są najlepszym miejscem do rozpoczęcia. Ale te, które pasują do innych mebli w pokoju, również są dobre. Aby uzyskać odrobinę koloru lub odrobinę zabawy, najlepszym rozwiązaniem jest odważna rama lustra.

7. Zrezygnuj z używania ramki 

Chociaż rama lustra w sypialni może pomóc w połączeniu całego pokoju, czasami lepiej jest zrezygnować z ramy. Brak ramki na lustrze pomaga nieco wtopić się w pomieszczenie, co jest świetne, jeśli pracujesz w ciasnej przestrzeni lub jeśli już masz wiele rzeczy na ścianach.

Miło jest również nie martwić się o to, czy rama jest odpowiednia, czy nie, chociaż będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka dodatkowych rzeczy, gdy przyjdzie czas na powieszenie lustra w swoim pokoju.

8. Umieść więcej niż jedno lustro w swojej sypialni 

Ostatnią wskazówką do rozważenia przy zakupie nowego lustra do sypialni jest rozważenie zakupu więcej niż jednego! To sztuczka, którą robi wielu świetnych dekoratorów wnętrz: zajmują miejsce, w którym chcą postawić lustro. I użyj do wypełnienia garstki małych, a nie jednego dużego lustra.

Efektem jest powierzchnia dekoracyjna, która przyciąga wzrok i sprawia, że ​​całe pomieszczenie wydaje się o wiele ciekawsze. Można to zrobić za pomocą tylko dwóch luster zamiast jednego. Ale na pewno możesz się dobrze bawić z wieloma lustrami, jeśli chcesz!

Rozpocznij wyszukiwanie idealnego lustra do sypialni 

Zachowaj powyższe wskazówki, aby pomóc Ci znaleźć idealne lustro. I nie bój się przynieść do domu kilku opcji, zanim dokonasz ostatecznego wyboru.