Jak modnie nosić sukienkę oversize i się w niej nie utopić?

Odzież ponadgabarytowa taka jak sukienka oversize często cieszy się opinią tej, którą zakładasz, gdy nie chcesz wkładać żadnego wysiłku w swój strój – i tak osiągając modny efekt. Bardzo dobrze, bo zgodnie z najnowszymi trendami w rzeczywistości sukienki oversize mogą i powinny stać się integralną częścią szerokiej gamy modnych stylizacji w Twojej szafie.

Pewnie, jak większość współczesnych użytkowników mediów społecznościowych natrafiłaś już nieraz na zdjęcia online znanych modelek Insta, które wyglądają uroczo i beztrosko w dużej, workowatej sukience i niczym więcej. Nie ma znaczenia, czy wyglądasz jak modelka z Instagrama, czy nie. Możesz nosić ovsersize’owe ubrania i jednocześnie wyglądać jak królowa stylu!

Oversize to nie byle jaki rozmiar – jak dobrać odpowiedni ‚size’?

Wiele kobiet próbuje kupować „za duże” ubrania, kupując po prostu te, które są dla nich o kilka rozmiarów za duże. Chociaż ta taktyka działa czasami w przypadku właściwych fragmentów garderoby, nie jest to najlepszy pomysł jako ogólna zasada, gdy marzy Ci się sukienka oversize. Sukienki, które są dla Ciebie o wiele rozmiarów za duże, nie będą zbyt duże tylko tam, gdzie chcesz. Zamiast tego będą workowate we wszystkich – i niewłaściwych i właściwych miejscach.

Dobrym pomysłem jest kupowanie ubrań, które mają mieć zbyt duży wygląd i które można kupić w swoim rozmiarze. Jeśli chcesz, aby sukienka była nieco luźniejsza niż powinna, zawsze trzymaj się od dwóch do trzech rozmiarów swojego standardowego rozmiaru, aby uniknąć niepochlebnej „workowatości” na całej powierzchni.

Modnie noszona sukienka overisize – zwróć uwagę na akcesoria!

Kiedy nosisz za duże sukienki o luźnym kroju, ważne jest, aby upewnić się, że elementy, które zakładasz do nich, mają jakiś centralny punkt, który przyciąga wzrok, aby nie zgubić się w masie materiału.

Niestety, detale mogą być wyzwaniem, jeśli chodzi o zbyt duże sukienki. Jeśli nosisz kreacje oversize ze zbyt dużą ilością tekstury i detali – końcu w tym utoniesz. Trzymaj się z daleka od szczegółów, które dodają dodatkowej objętości Twoim ubraniom, takich jak:

  • teksturowane aplikacje,
  • grube materiały.

Zamiast tego wybierz elementy z bardziej subtelnymi akcentami, takimi jak koronkowe wykończenia, lub teksturowany dekolt, a całość uzupełnij ciekawie wyglądającymi akcesoriami. Wtedy sukienka oversize będzie się prezentować tak, jak widziałaś to na tych wszystkich zdjęciach w mediach społecznościowych i modnych butikach.