Jak sprawić, by twoje paznokcie urosły dłużej i mocniej?

Więc, porzuciłaś akryle i zrobiłaś bardzo potrzebną przerwę od żeli, ale twoje paznokcie są nadal słabe, kruche, łuszczące się i spieczone.

Czujemy Cię, dlatego też wyruszyliśmy na misję, aby wypróbować wszystkie hacki, aby nasze paznokcie rosły dłużej, mocniej i zdrowiej – na dobre.

Od zatwierdzonej przez dietetyków diety wzmacniającej paznokcie do pro tricków, które naprawdę działają, plus kilka genialnych produktów do uruchomienia, odkryć każdy paznokci hack zdrowia, które musisz wiedzieć teraz.

Używaj A Cuticle Oil Daily
Według Amy Quashie, manikiurzystki sesyjnej i założycielki salonu Ama, nawilżanie jest kluczem do wzrostu paznokci. Aby mieć silne paznokcie, muszą one być zdrowe – i aby były zdrowe, muszą być nawodnione”, mówi. Olej do paznokci działa poprzez nawilżanie naskórka i łoża paznokcia, dlatego też jest to tak ważny krok w pielęgnacji paznokci, niezależnie od tego czy uprawiasz paznokcie, czy po prostu chcesz, aby wyglądały jak najlepiej”.

Jej ulubione? Pomiń drogie markowe butelki i wybierz organiczny olej Dadi lub zwykłą jojobę.

Rozważ Biotynę
Badania wykazują, że kruche paznokcie podatne na złuszczanie i łamanie mogą być oznaką niedoboru biotyny, dlatego dobrym pomysłem może być uzupełnienie diety o dodatkową dawkę niezbędnej witaminy B.

„Pokarmy bogate w biotynę mogą pomóc wzmocnić kruche paznokcie”, mówi Amanda Griggs, dietetyk w Khera-Griggs Cleanse Clinic, Urban Retreat. Istnieje kilka małych badań na poparcie tego, choć Griggs podkreśla, że „nie obejmowały one grupy placebo, a także nie obejmowały podstawowego statusu biotyny uczestników”. Jednak wykazały one znaczny wzrost grubości i twardości paznokci po zażyciu 2,5 mg suplementu biotynowego każdego dnia.

Zainwestuj w „miękki” pilniczek do paznokci
Być może słyszeliście, że szklane pilniki do paznokci są lepsze do opiłkowania, ale chociaż są ładne, dłużej noszone i łatwe do czyszczenia, opłaca się zainwestować w „miękkie” pilniki, jak mówi Session Manicurist, Ami Streets.

Aby uzyskać jak najlepsze wykończenie paznokci, zawsze wybieraj miękkie pilniczki, aby zapobiec rozdarciom lub rozdwajaniu paznokci” – mówi. Jej górne kostki? Pilniczek do paznokci Orly jest prawdopodobnie jednym z najlepszych, jakich używałam ze względu na jego trwałość i sposób, w jaki daje najgładsze wykończenie naprawdę szybko”, mówi Streets.

„Produkty Pro są zawsze najlepsze i zazwyczaj bardziej wytrzymałe. Naprawdę lubię Natural Nail Company ponieważ pilnik można wybrać w zależności od tego czy paznokcie są miękkie czy twarde, a nawet istnieją opcje dla akryli”.

Co więcej, naprawdę potrzebują Państwo (przepraszam) swojej techniki pilnikowania paznokci. Ruchy pilarką w przód i w tył spowodują tylko pęknięcie paznokcia, dlatego też należy zawsze pilnować paznokcie w jednym kierunku, długimi, szybkimi, ale delikatnymi pociągnięciami.

Pro Wskazówka: „Zacznij od zewnętrznej krawędzi i przesuń się do środka” doradza Streets. Ta technika zapewni Ci gładkie wykończenie i większą kontrolę nad kształtem, który starasz się osiągnąć”.

W górę spożycie witaminy B9
Jeśli wyboista, grzbietowa płyta paznokciowa całkowicie rujnuje Twoją mani, być może będziesz musiał zwiększyć spożycie witaminy B9.

W przeciwnym razie znana jako kwas foliowy, witamina ta naprawia i mnoży komórki tworzące paznokcie, co przyspiesza wzrost i sprzyja ogólnemu zdrowiu paznokci. Wykazano również, że zwiększa ona siłę i zapobiega złuszczaniu się paznokci.

Kwas foliowy jest odpowiedzialny za zdrowy wzrost komórek w tkance skórnej, jak również włosów i paznokci” wyjaśnia Griggs. Prawdziwy niedobór kwasu foliowego może powodować przebarwienia i przyczyniać się do powstawania kruchych i słabych paznokci”.

Jeśli uważasz, że czegoś ci brakuje, jedzenie takie jak fasola i całe ziarna są bogate w kwas foliowy – ale możesz też kupić suplementy kwasu foliowego bez recepty.

Zmywacz do paznokci Switch Your Nail Polish Remover
Kiedy podczas manicure pojawią się oznaki odprysków, zbyt łatwo jest odebrać każdą starą butelkę zmywacza do paznokci. Jednak te zawierające wysokie stężenie acetonu (silnego rozpuszczalnika odpowiedzialnego za szybkie rozpuszczanie lakieru) są bardzo trudne do usunięcia na delikatnych paznokciach i mogą je wysuszyć niemal natychmiast – podpowiedź peeling, łuszczenie się i rozdwajanie.

Twój najlepszy zakład? Idź bez acetonu. Te formuły mogą być łagodniejsze, ale nie należy lekceważyć ich zdolności do pozostawienia paznokci idealnie czystych – nawet po jet-black mani. Istnieje mnóstwo delikatnych, ale jednocześnie skutecznych receptur, dzięki którym można w mgnieniu oka pozbyć się resztek lakieru.

Spróbuj bardziej naturalnego lakieru do paznokci
Quashie zaleca podawanie „wolnych od” lakierów, które celowo wykluczają wszelkie potencjalnie toksyczne chemikalia. (Tak, tradycyjne lakiery do paznokci są nimi wypełnione).
Jeśli chodzi o naturalne referencje, skala rozciąga się od „trzy wolne” aż do „13 wolne”, co oznacza, że marka nie posiada żadnych z najczęściej używanych chemikaliów, które zostały zidentyfikowane jako szkodliwe w ich lakierach”.

Więc, dla jakich marek? „Niektóre wielkie darmowe marki to Kure Bazaar, Nailberry i Butter London – niektóre z większych marek, takich jak Nails Inc i Orly wydobywają również mniej toksyczne formuły”.