Jak urządzić toaletkę? Poznaj sprawdzone porady

Toaletka jest marzeniem wielu kobiet. Dzięki niej można wygodnie wykonać codzienny makijaż oraz przygotować się na wielkie wyjście. Jeżeli chcesz cieszyć się z toaletki we własnej sypialni, sprawdź, jak ją wykonać.

1. Jak urządzić toaletkę, by była funkcjonalna i piękna?

2. Lampki do toaletki – światło, które pomoże Ci makijażu

3. Toaletka z lustrem – najwygodniejsze rozwiązanie

4. Jak zrobić lustro do makijażu? Domowe rozwiązania

5. Toaletka kosmetyczna – w którym pomieszczeniu powinna się znaleźć?

6. Nowoczesne toaletki – poznaj kilka modeli

7. Jak dopasować taboret do toaletki?

Toaletkę bez żadnych przeszkód można wykonać samodzielnie. Nie trzeba bowiem kupować gotowego mebla, który niekoniecznie będzie odpowiadać w pełni na potrzeby danej kobiety. Wykonanie toaletki metodą DIY daje możliwość pełnego wykorzystania dostępnej przestrzeni oraz spełnienia wszystkich oczekiwań użytkowniczki. Na co zwrócić uwagę, gdy tworzy się toaletkę?

Jak urządzić toaletkę, by była funkcjonalna i piękna?

Jak urządzić toaletkę z innych mebli? Do jej wykonania można wykorzystać biurko oraz komodę. Biurko z bocznym kontenerkiem i szufladami wystarczy uzupełnić o lustro i oświetlenie. W ten sposób powstanie mała toaletka o zgrabnej formie. Jeżeli toaletkę wykonuje się z komody, do mebla powinno się dopasować praktyczny blat. Blat z jednej strony można oprzeć o komodę, a drugi koniec przymocować do parapetu, otwartego regału itp. 

Lampki do toaletki – światło, które pomoże Ci makijażu

Do wykonania makijażu niezbędne jest dobre światło. Dzięki niemu widzi się wszystkie niedociągnięcia oraz nadmiar podkładu na skórze. Co więcej, światło ułatwia łączenie kolorów, na przykład blendowanie cieni do powiek.

Lampki do toaletki można umieścić wokół lustra lub zawiesić je na ścianie. Lampki wokół lustra prezentują się niezwykle stylowo i przypominają rozwiązania stosowane w garderobach największych gwiazd estrady. Zamontowanie lampki na ścianie jest natomiast najprostszym sposobem doświetlenia przestrzeni, gdy toaletka pełni jednocześnie funkcję biurka.

Toaletka z lustrem – najwygodniejsze rozwiązanie

Toaletka z lustrem jest najpraktyczniejsza dla kobiet, które nie wyobrażają sobie wyjść z domu bez makijażu. Duże lustro umożliwia perfekcyjne nałożenie każdego kosmetyku przed snem, ułożenie fryzury oraz wykonanie make-up’u. Dzięki niemu nie trzeba korzystać z dodatkowego lusterka kosmetycznego, które często jest zbyt małe, by wygodnie używać go podczas malowania się i czesania.

Jak zrobić lustro do makijażu? Domowe rozwiązania

Jeżeli wykonuje się toaletkę samodzielnie, lustro do makijażu można zaprojektować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zamontowanie lustra bezpośrednio na ścianie. Taflę można wtopić w panele ścienne lub inne dekory, rezygnując jednocześnie z ramy. Takie rozwiazanie cechuje przede wszystkim nowoczesne toaletki. Do stworzenia romantycznej lub klasycznej toaletki można wykorzystać duże lustro stojące. Akcesorium opiera się o ścianę lub stawia na blacie, opierając je na podstawie wykonanej np. z drewna. W klasycznych i romantycznych meblach dobrze wyglądają lustra w ozdobnych ramach z licznymi detalami.

Masz nieszczelne okna w domu? Sprawdź co radzą nasi eksperci.

Toaletka kosmetyczna – w którym pomieszczeniu powinna się znaleźć?

Toaletka kosmetyczna to mebel, który najlepiej ustawić w sypialni. Taki element jest doskonałą ozdobą wnętrza, dlatego można umieścić go również w innych pomieszczeniach. Jeżeli mieszkanie jest małe, toaletkę kosmetyczną można zastąpić lustrem chowanym w blacie biurka. Dzięki takiemu rozwiązaniu maksymalnie wykorzysta się dostępną przestrzeń i urządzi się w pełni funkcjonalne miejsce do pracy i codziennej pielęgnacji. Toaletka kosmetyczna w sypialni pomieści wszelkie kremy, balsamy i inne kosmetyki używane przed snem, a także tusze do rzęs, cienie do powiek, pomadki oraz podkłady wykorzystywane o poranku przed wyjściem do pracy. Dzięki temu w sypialni zapanuje porządek i ład.

Nowoczesne toaletki – poznaj kilka modeli

Nowoczesne toaletki są z reguły proste i minimalistyczne. Jeśli chce się samodzielnie wykonać taki mebel, warto zainspirować się modelami dostępnymi w sklepach. Ciekawą propozycją są toaletki z otwieranym lustrem, jednak zamiast nich można zdecydować się na wykorzystanie komody z licznymi szufladami i półkami, na których zmieści się cała kolekcja kosmetyków. W małych mieszkaniach można też postawić na toaletkę z wysuwanym blatem na kółkach, który po złożeniu zajmie niewiele miejsca.

Jak dopasować taboret do toaletki?

Taboret powinien być dopasowany nie tylko do stylu toaletki, ale również do wysokości mebla. Jeśli pielęgnacja zajmuje kobiecie kilkadziesiąt minut każdego dnia, dobrym wyborem jest obrotowe krzesło z regulowaną wysokością siedziska i kątem odchylenia oparcia. Do stworzenia romantycznej aranżacji odpowiedni będzie natomiast taboret lub puf. Aby korzystanie z nich było wygodniejsze, można położyć na siedzisku miękką poduszkę w dowolnym kolorze. Dodatkowo dzięki poduszce na taborecie lub pufie, korzystanie z toaletki będzie komfortowe w przypadku pań o niskim wzroście.

Zobacz również jak wybrać odkurzacz do domu?