Jak w końcu przestałem obgryzać paznokcie ?

Obgryzanie paznokci jest jednym z najtrudniejszych do złamania nawyków. Bez względu na to czy chcą Państwo mieć długie płótno na chłodne paznokcie – czy też po prostu mają Państwo dość irytującego impulsu do publicznego wbijania palców w usta – im dłużej będą Państwo obgryzać tym trudniej będzie to powstrzymać. Dla wielu osób posiadanie świeżego lakieru pomaga zmniejszyć potrzebę, więc jeśli szukasz manicure, który wytrenuje obgryzione paznokcie od razu z Ciebie, może być odpowiedzią na to pytanie.
W tym odcinku Youtube serii R29 Macro Beauty dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o przedłużaniu paznokci w żelu w proszku. Tak, jest to zabieg polegający na przedłużaniu paznokci w żelu, ale jest on bardzo prosty – i stanowi doskonałą alternatywę dla pełnego zestawu akryli. Nasza uczestniczka, samozwańcza obgryzaczka paznokci o imieniu Ashley Soto, mówi nam, że długość paznokci nie przeszkadzała jej aż do momentu rozpoczęcia kariery w firmie. Uściskanie większej ilości rąk niż zwykle wiązało się z nadwrażliwością jej wściekłych paznokci, które Soto chciała mieć dłuższe i bardziej zgrabne.
Aby zaradzić jej obawom, Soto odwiedziła profesjonalistki w dziedzinie paznokci Sue Tang, specjalistkę od paznokci w butiku kosmetycznym Color Coat w Los Angeles, oraz Thuy’a Nguyena, założyciela salonu. Oboje rozumieją jak odwyknąć krótkie, kruche paznokcie. „Dla kogoś, kto obgryza paznokcie, ten manicure jest świetny, ponieważ motywuje cię do trzymania paznokci z dala od ust”, wyjaśnia Tang.
Najpierw przychodzi zabawna część: Tang wcisnął fizyczne żelowe przedłużki na końcówki paznokci Soto i użył e-pliku (który wygląda jak obracające się wiertło), aby wygładzić grzbiety pomiędzy paznokciem a przedłużką. Po przedłużeniu, paznokcie nie są malowane, ale dosłownie zanurzane w słoikach z proszkiem – najpierw proszek bazowy, potem chromowy, który nadaje paznokciom błyszczące, srebrne wykończenie. Następnie nakładana jest górna warstwa lakieru bezbarwnego żelowego, aby zamaskować puder przed jego nałożeniem. Wykończenie? Tang naciskał na palce pierścieniowe Soto trójwymiarowe kryształki dla większego zainteresowania.

Końcowy wygląd jest tak świeży, że Soto wykrzyknęła, że nie może sobie wyobrazić, aby włożyła swoje nowe paznokcie w pobliże ust. Naciśnij play’ na filmie powyżej, aby zobaczyć dramatyczną transformację paznokci dla siebie.

Zobacz również inny artykuł w tek kategorii