Jak zrobić kolczyki ?

Jeśli zaczynasz w branży jubilerskiej lub szukasz czegoś nowego i nieco innego, aby spróbować swoich sił, dlaczego nie poćwiczyć robienia kolczyków w kroplach? Nie tylko są one pięknie proste w wykonaniu, ale również kolczyki drop są świetnym sposobem na zaprezentowanie swoich ulubionych koralików o różnych kształtach i kolorach.

Dla tych z Was, którzy zastanawiają się, jak wykonać proste kolczyki w kropelkach, począwszy od wyboru koralików, a skończywszy na używaniu narzędzi do tworzenia biżuterii, przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku.

Jak zrobić kolczyki drop dla początkujących
Zrobienie kolczyków nie musi być trudnym zadaniem. Jedyne czego potrzebujesz to wyobrażenie sobie, jak mają wyglądać Twoje kolczyki, oraz następujące narzędzia i materiały:

Koraliki z wyboru
Szpilki czołowe lub końcowe
Druty hakowe do kolczyków
Szczypce
Kutry
Krok pierwszy: Zaplanuj swój projekt koralika

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kolczyki z koralikami, ważne jest, aby zaplanować swój projekt zanim zaczniesz dodawać koraliki do swoich szpilek. Ty możesz wybierać prostego pojedynczego koralika, lub być może stosu różnych rozmiarów i kolorów. Możesz eksperymentować z różnymi opcjami zanim zaczniesz, ale upewnij się, że nie zabierasz więcej niż dwie trzecie długości pinezki, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie prawidłowo utworzyć pętli pinezek (więcej w kroku 4).

Krok drugi: Sznurkowanie koralików

Zaczynając od dolnego koralika, nawlecz ostrożnie koraliki na szpilkę na głowę lub końcówkę. Może Ci się to nie spodobać, gdy już naciągniesz go na szpilkę, ale nie ma powodu, dla którego nie możesz zdjąć koralika i zacząć od nowa.

W zależności od długości kolczyków, możesz eksperymentować z różnymi sztyftami lub kolczykami. Przejrzyj nasz wybór sztyftów do kolczyków online i zacznij tworzyć kolczyki drop do swojej kolekcji.

Krok trzeci: Zegnij swój pinezkę

Gdy już będziesz zadowolony ze swojego projektu koralika, chwyć szpilkę tuż nad górnym koralikiem i kciukiem, ostrożnie wygnij szpilkę w poziomie pod kątem 90 stopni. Uważaj przy tym, ponieważ nie chcesz niepotrzebnie uszkodzić szpilki lub koraliki.

Krok czwarty: Zapnij zawleczkę

Teraz czas stworzyć pętlę do zapinania. Może to być dość trudne, zwłaszcza jeśli tworzysz mniejsze kolczyki, więc nie spiesz się i nie uciskaj zbytnio swoich szpilek.

Weź swoje szczypce, delikatnie chwyć sztyft powyżej zgięcia 90 stopni. Podczas chwytania, pociągnij sztyft w dół wokół końca szczypiec kciukiem i palcem wskazującym, uważając, aby nie zgiąć go pod żadnym ostrym kątem, tak jak to robisz. Wyciągając zawleczkę, obracaj szczypcami w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Następnie pociągnij koniec szpilki do tyłu wokół pętli, aby ją zamocować.

Nasza kolekcja szczypiec do biżuterii jest idealna, aby pomóc Ci stworzyć idealną parę kolczyków typu drop. Przeglądaj nasze szczypce z okrągłym nosem, aby ułatwić sobie tworzenie szlufek.

Krok piąty: Uporządkuj swoje pętelki na spinki

Może się okazać, że po utworzeniu pętli pinów wystaje nadmiar drutu. Weź nożyce do biżuterii i delikatnie odetnij nadmiar, upewniając się, że pętle pozostaną zgrabne.

Krok szósty: Przymocuj kolczyki do drutów hakowych.

Bez względu na to, jaki styl drutów hakowych wybrałeś, teraz nadszedł czas, aby przymocować swoje koralikowe szpilki do pętli z drutu hakowego. Zasadniczo utworzyłeś pierścień do skakania podczas zapętlania szpilki lub końcówki, więc używając szczypiec, ostrożnie zagnij pętlę, zapnij wokół pętli z drutu hakowego i wepchnij ją do środka. Traktuj ten krok ostrożnie, ponieważ jest to ostatni krok i nie chcesz uszkodzić swojego projektu.

Oto on – sześć prostych kroków do zrobienia kolczyków. Jakie wzory stworzysz? Po stworzeniu kilku par, możesz powtórzyć te kroki i przełączyć kombinacje długości i koralików.