Kategorie:

Meble do ogrodu: 5 wskazówek, które pomogą Twoim meblom ogrodowym trwać wiecznie

Avatar
Opublikowane przez admin

Od letnich ulewy po upał i palące słońce, dobre meble ogrodowe muszą walczyć z żywiołami. Dodatkowo, jeśli planujesz pozostawić meble ogrodowe na zewnątrz przez cały rok (i mieszkać w obszarze o zimowej pogodzie), będą one również musiały wytrzymać temperatury poniżej zera i lód. Aby zapewnić swoim meblom ogrodowym najlepszą szansę na przetrwanie, zacznij od wyboru materiałów, które wytrzymają trudne warunki pogodowe i wahania temperatury. Następnie zainwestuj w pokrowce i schowki, aby chronić poduszki i poduszki.

Wybierz wodoodporne materiały

Jednym z ważnych czynników jest wybór materiałów, które są odporne na deszcz i wilgoć. Należą do nich odporny na warunki atmosferyczne kompozyt ze stali ocynkowanej i betonu, wodoodporna syntetyczna wiklina i drewno tekowe, które są naturalnie odporne na warunki atmosferyczne i grzyby. Pod wpływem czynników atmosferycznych drewno takie jak teak z czasem rozwinie się w srebrzystoszarą patynę.

Drewno akacjowe to kolejny świetny materiał do użytku na zewnątrz, ale wymaga nieco więcej konserwacji niż jego odpowiedniki oparte na metalu. Chociaż akacja jest naturalnie odporna na warunki atmosferyczne, nadal może być wrażliwa na wilgoć i wilgoć. Aby meble z drewna akacjowego wyglądały jak nowe, zalecamy przykrycie ich, aby nie dopuścić do nadmiernej wilgoci. To samo dotyczy innych mebli ogrodowych.

Zainwestuj w pokrowce

Chociaż produkty można pozostawić na zewnątrz, zawsze zalecamy używanie wodoodpornego lub wodoodpornego pokrowca, gdy pada deszcz lub jeśli planujesz pozostawić je na zewnątrz przez dłuższy czas. Jeśli naprawdę chcesz, aby Twoje meble ogrodowe trwały wiecznie, pokrowce są koniecznością.

Pamiętaj o wahaniach temperatury

Elementy z ramą ze stali ocynkowanej lub aluminium wytrzymają wahania temperatury. Kolejną świetną opcją jest syntetyczny rattan i elementy wykonane z polipropylenu. Zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać wahania temperatury i można je łatwo wkomponować w każdą przestrzeń zewnętrzną. Niezależnie od tego, czy wolisz nowoczesny wygląd stali ocynkowanej, czy estetykę boho syntetycznego rattanu, te elementy przetrwają drastyczne zmiany temperatury.

Często czyść meble ogrodowe

Bez względu na to, jaki rodzaj mebli ogrodowych kupujesz, regularne czyszczenie jest sekretem, dzięki któremu będą wyglądać świetnie przez lata. Przetrzyj ramę mebla wilgotną szmatką, aby usunąć brud i zanieczyszczenia oraz okresowo myj poduszki delikatnym detergentem i miękką szczotką z włosia.

Jeśli Twoje meble ogrodowe znajdują się w pobliżu basenu lub wanny z hydromasażem, sugerujemy również mycie ich raz na tydzień lub dwa w celu usunięcia chloru pochodzącego z uzdatnionej wody w basenie.

Zachowaj poduszki i poduszki w stanie nienaruszonym

Kupując poduszki na zewnątrz, wybierz tkaniny, które są przeznaczone do użytku na zewnątrz i są odporne na blaknięcie. Upewnij się, że wszystkie poduszki, których używasz na zewnątrz, są przeznaczone do użytku na zewnątrz — zawierają wypełniacze odporne na pleśń.

Po zakupie najbardziej odpornych na warunki atmosferyczne poduszek konserwacja jest kluczowa. Poduszki zewnętrzne można łatwo wyczyścić, przecierając je wilgotną szmatką. Dla tych, którzy lubią wypić kieliszek wina na patio lub mają energiczne dzieci, które lubią bawić się na świeżym powietrzu, wszelkie plamy lub plamy należy czyścić mieszanką wody i delikatny detergent. Delikatnie wyszczotkuj miękką szczotką z włosia i spłucz obficie czystą wodą przed pozostawieniem do wyschnięcia.

Jeśli to możliwe, weź poduszki zewnętrzne do środka, gdy pada deszcz, lub zainwestuj w odporną na warunki atmosferyczne jednostkę do przechowywania na zewnątrz.