Kategorie:

Pokrowiec na meble ogrodowe: jak przykryć meble w ogrodzie?

Avatar
Opublikowane przez Iza

Jeśli myślisz o upiększeniu swojej przestrzeni na zewnątrz, być może rozważasz zainwestowanie w meble ogrodowe. A jeśli zamierzasz zainwestować w meble ogrodowe, będziesz potrzebował do nich pokrowca. Ale jak wybrać ten właściwy? Oto kilka pomocnych wskazówek.

Dobierz odpowiedni materiał

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze pokrowca na meble ogrodowe jest materiał. Pokrowce są wykonane z różnych materiałów, od poliestru do PVC, ale nie wszystkie materiały są stworzone tak samo. Na przykład poliester jest mocną i trwałą tkaniną, która może wytrzymać rozdarcie, ale nie jest tak dobra w odpychaniu wody jak PVC. Z drugiej strony, PVC jest wodoodporny i będzie chronić meble przed żywiołami czy pieskami, ale nie jest tak oddychający jak poliester i może pękać w zimnej pogodzie. Tak więc, w zależności od potrzeb, będziesz chciał wybrać materiał, który jest dla Ciebie odpowiedni

Rozmiar pokrowca ogrodowego

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze pokrowca na meble ogrodowe, jest rozmiar. Upewnij się, że zmierzysz swoje meble przed dokonaniem zakupu, abyś mógł znaleźć pokrywę, która jest wystarczająco duża, aby zmieścić się przytulnie nad wszystkim. Nie chcesz szczelin w pokrowcu, ponieważ mogą one przepuszczać wodę i zanieczyszczenia, powodując uszkodzenie mebli. Po znalezieniu idealnego rozmiaru pokrowca, pamiętaj, aby zabezpieczyć go za pomocą krawatów lub rzepów, aby nie odleciał w wietrzną pogodę.

Ogólną zasadą jest zmierzenie długości i szerokości mebli i dodanie dwóch stóp do każdego pomiaru. To powinno dać Ci wystarczająco dużo materiału, aby schować się pod meblami i zapewnić im bezpieczeństwo.

Typ pokrowca

Oczywiście, należy również wziąć pod uwagę rodzaj osłony, którą chcesz. Jeśli mieszkasz w obszarze, który dostaje dużo deszczu, będziesz chciał coś wodoodpornego. Jeśli mieszkasz w obszarze, który dostaje dużo słońca, będziesz chciał czegoś, co będzie chronić twoje meble przed promieniami UV. A jeśli mieszkasz w obszarze, który dostaje dużo obu, cóż, wtedy możesz po prostu chcieć zainwestować w dwa pokrowce!

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego pokrowca na meble ogrodowe może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale nie musi być. Pamiętając o materiale i rozmiarze, możesz znaleźć pokrowiec, który będzie idealny dla Twoich potrzeb. A kiedy już go znajdziesz, pamiętaj, aby odpowiednio go zabezpieczyć, aby Twoje meble były chronione przez cały sezon.