Kategorie:

Jak zaprojektowac ogród przed domem: 7 pomysłów na ogród przed domem

Avatar
Opublikowane przez admin

Ogrody przednie są wyjątkowe i bardzo różnią się od ogrodów tylnych . Często są na pokaz, a nie dla relaksu i atrakcyjności, czy na imprezy i zabawy.

Istnieje wiele sposobów na natychmiastowe wywarcie wpływu i zmaksymalizowanie przestrzeni od frontu, a wszystko to przy jednoczesnym dodaniu wartości do Twojej nieruchomości , i bez względu na to, jak mały jest Twój ogród przed domem, dzięki starannemu planowaniu możesz uczynić go zarówno piękną, jak i użyteczną przestrzenią .

Zanim Twój dom pojawi się w zasięgu wzroku, Twój frontowy ogród jest pierwszą rzeczą, którą widzą odwiedzający, a schludna fasada z pewnością stworzy ciepłe powitanie. Dobrze utrzymany, wypełniony kwiatami ogród frontowy dodaje również ogólnego wyglądu Twojej okolicy, a co najważniejsze, „ogród frontowy pełen roślin to także dom i pożywienie dla dzikiej przyrody”.

W rzeczywistości przez większą część roku prawdopodobnie będziemy widzieć więcej naszego ogrodu przed domem niż zaplecza. – oczywiście do wiosny i lata. Za każdym razem, gdy idziemy do samochodu lub wychodzimy z domu, bez względu na pogodę, zanurzymy się w tym frontowym ogrodzie, więc dlaczego nie poświęcić mu uwagi, na jaką zasługuje?

Dopasuj się do swojej ulicy i okolicy

Każda droga ma swój „wygląd”, a jeśli oddalisz swój ogródek od frontu zbyt daleko od tego, co jest normalne na twojej ulicy, wywołasz „wow”, ale nie w dobry sposób. Ale nadal możesz podnieść ton – jeśli inne ogrody frontowe na twojej ulicy są zaniedbane, możesz wybrać dyskretnie inteligentny, a jeśli każdy inny ogród został przerobiony jak dzienny program telewizyjny, być może będziesz musiał trochę popracować. Jeśli masz wątpliwości, postaw na niski klucz, schludny i formalny.

Symetria i struktura

Jeśli chodzi o ogród przydomowy, skłaniaj się ku dobrze zarysowanym klombom, prostym liniom i solidnym nasadom. Najtrudniejszym wyglądem do zrobienia w ogrodzie od frontu jest łąka z dzikimi kwiatami z roślinami płynącymi wszędzie – idź na odwrót, a będziesz na dobrej drodze.

Pomyśl o zimie

Taka konstrukcja sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem – a zima to kluczowy czas w frontowym ogrodzie. Będzie to prawdopodobnie jedyny przebłysk zieleni w drodze z domu do samochodu, więc uzyskanie odpowiedniego zimowego wyglądu ma kluczowe znaczenie. Widoczne będą kształty klombów, a kości strukturalne są widoczne zimą, dlatego ważne jest, aby te kości wyglądały dobrze.

Rozważ układ

Układ – szkielet ogrodu – musi sygnalizować, gdzie ludzie powinni iść. To oczywista kwestia, ale często zapominana. Kiedy goście idą do twojego domu, frontowy ogród musi wskazywać im drogę do frontowych drzwi; jego celem, jeśli chcesz, jest kierowanie. Najłatwiej to zrobić z wyraźną ścieżką i dużym sygnałem do oznaczenia drzwi wejściowych. Duże garnki po obu stronach frontowych drzwi załatwią sprawę.

Pracuj z domem

Kiedy budujesz konstrukcję, pracuj z domem i oknami. Sadzenie jest więc wysoko między oknami, nisko przed nimi. Akcentuj wzory domu, nie działaj przeciwko nim. To często daje dobry wzór do skopiowania w pozostałej części frontowego ogrodu. Tempo sadzenia niższego i wyższego można wykorzystać na poboczach i wzdłuż drogi. Użyj tych samych odstępów, a całość połączy się jak symfonia.

Odwołanie od krawężnika

Możesz nie myśleć o sprzedaży w tej chwili, ale prawdopodobnie stanie się to w pewnym momencie, więc jeśli wkładasz pieniądze i wysiłek w swój ogródek przydomowy, pomyśl o atrakcyjności dla kupujących. Co chciałbyś zobaczyć, gdybyś myślał o zakupie tego domu? To kolejny naprawdę dobry powód, aby unikać wszystkiego, co zwariowane z przodu. Atrakcyjność krawężnika polega na tym, że wygląda schludnie, dobrze utrzymany i zadbany. Przykład: kosze na śmieci mogą być prawdziwym brzydkim wzrokiem, więc zasłoń je krzewami lub kratą lub zainwestuj w przechowywanie koszy na kółkach , lub jak sugeruje ogrodniczka Alys Fowler: „Uczyń swój ogród tak ładnym, że nie przyciągniesz wzroku do koszy wszystko!’

Uważaj na zasady planowania

Są one często charakterystyczne dla ogrodów przydomowych i mogą obejmować wszystko, od wysokości frontowego ogrodzenia po kolor domu. Aby dowiedzieć się, co ma zastosowanie w Twojej okolicy, dobrym punktem wyjścia będzie wydział planowania w Twojej lokalnej radzie.